Kategorie

Ministerstwo Zdrowia szykuje nowe obostrzenia

Ministerstwo Zdrowia szykuje nowe obostrzenia
Minister Niedzielski dzieli sie nowymi ustaleniami w sprawie nowych obostrzeń- zdjęcie pogladowe-pixabay.com

Minister Niedzielski zapowiada zmianę taktyki w walce z potocznie już zwaną koroną. Ministerstwo dzieli się ustaleniami co do nowych obostrzeń w niedalekiej przyszłości.

Zobacz: Grzesiowski: Wirus przenosi się zupełnie inaczej, niż 3 miesiące temu

 „Z całą stanowczością podkreślam, że stosowanie reguły DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki, to jest mechanizm społecznej odpowiedzialności, który pozwala bronić się skutecznie przed eskalacją pandemii. […] Maseczka jest realnym narzędziem obrony przed koronawirusem w skali ogólnospołecznej!”

mówi adam niedzielski.

Te słowa stanowią komentarz dla pierwszej zmiany – maseczki na otwartej przestrzeni będą obowiązywać również mieszkańców stref żółtych, nie tylko czerwonych jak do tej pory!

Następne zmiany dotyczą ślubów, a dokładniej rzecz biorąc wesel. Strefy zielone będą mogły cieszyć się największą swobodą, gdyż na uroczystości może pojawić się do 100 osób.

W strefie żółtej jest to już 25 gości mniej, natomiast ilość gości w strefie czerwonej jest dwa razy mniejsza niż w zielonej.

Minister Niedzielski dzieli się nową taktyką i ustaleniami w sprawie nowych obostrzeń- zdjęcie pogladowe-pixabay.com
Minister Niedzielski dzieli się nową taktyką i ustaleniami w sprawie nowych obostrzeń- zdjęcie pogladowe-pixabay.com

Lokale o naturze gastronomicznej również będą musiały stosować nowe wytyczne. Wraz z końcem wysokich temperatur te muszą ograniczać liczbę klientów. W czerwonych strefach takie lokale będą mogły być czynne tylko do godz. 22:00. Postanowienie to ma nie doprowadzić do gnieżdżenia się dużej ilości osób na ograniczonej przestrzeni.

To nie liczba nowych zachorowań jest najważniejszym wskaźnikiem informującym o rozwoju pandemii, ale najważniejsza jest liczba zajętych łóżek i liczba osób wymagających wsparcia tlenowego

dodaje Niedzielski, uspokajając, że na razie sytuacja jest pod kontrolą.

Morawiecki o tolerancji dla LGBT
Obniżka podatków przez PIS? Nowy budżet uchwalony
Działacze Otwartych Klatek wariatami według Sośnierza

Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
Źródło: rmf24.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x