Kategorie

Kalifornia płonie

Kalifornia płonie
www.pexels.com Autor: Pixabay

Trwa ewakuacja mieszkańców terenów objętych pożarami. Pustoszeją domy oraz szpitale, pożary coraz bardziej rozprzestrzeniają się trawiąc wszystko na swej drodze.Do tej pory zginęło 26 osób, płonie około półtora miliona hektarów.

Płonie dolina Napa

www.pexels.com Autor : Pixabay

Zobacz koniecznie: Pożar w Kalifornii

Zobacz: Jak przebiegała debata prezydencka?


Mieszkańcy miasteczka Glass Fire w dolinie Napa żyją w strachu. Pożar rozprzestrzenia się w szybkim tempie a tysiące mieszkańców jest zagrożonych. Ogień „trawi” wszystko na swej drodze, wraz z uprawami. Suchy porywisty wiatr, powoduje szybsze rozprzestrzenianie się ognia. Płonie obszar o powierzchni około 4,5 tysięcy hektarów. Pożar wybuchł w regionie Calistoga, który słynie z przemysłu winiarskiego. Teraz płoną i winorośle.


Akcja gaśnicza trwa

www.pexels.com Autor: Tobias Rehbein

Ponad tysiąc strażaków walczy z żywiołem, próbując opanować sytuację. Stanowczo przeszkadza im suchy wiatr, który silnie wieje. Do tej pory ewakuowano około 1800 osób, a w kolejce czeka kolejne pięć tysięcy. Ludzie nie śpią całe doby, oczekując na poprawę sytuacji. Ewakuowano szpital Adventist Health St.Helena w Deer Park. To już druga ewakuacja tego szpitala na przestrzeni paru tygodni.

Zobacz: Kalifornia płonie


Czerwona flaga

www.pexels.com Autor: Torben Bühl


Czerwona flaga to ostrzeżenie które wydawane jest dla ekstremalnych zdarzeń pogodowych. Narodowa Służba Pogodowa wydała czerwoną flagę. Pożar może spowodować kolosalne straty. Silne podmuchy wiatru który wieje ponad 90 kilometrów na godzinę, mogą przyczynić się do pogorszenia całej sytuacji. Jan Sihota radilogo z pobliskiego szpitala próbował wężem ogrodowym gasić powstające ogniska pożarów,oto co mówi:” Nie miałabym domu, gdybym nie został „.

Zobacz koniecznie: Stada owiec uwięzione w Alpach

Autor: Agata Geronin

Źródło: tvn24.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x