Kategorie

5 amerykańskich gwiazd, które kiedyś były bezdomne

5 amerykańskich gwiazd, które kiedyś były bezdomne
Hilary Swank źródło: @hilaryswank

Hollywood to miejsce blichtru, wielkich pieniędzy, możliwości i celebrytów. Niektórzy musieli stawić czoła czemuś więcej, niż tylko zawodowej konkurencji. Te gwiazdy wiedzą, co oznacza brak pieniędzy, bezdomność, a nawet głód.

Steve Harvey

Steve Harvey źródło: @iamsteveharveytv

Zanim stał się jednym z najsłynniejszych amerykańskich komików i gwiazdą telewizji, doświadczył bezdomności. W latach 80. porzucił pracę i postanowił zostać komikiem i stać się telewizyjną personą. Niestety nie było łatwo. Dwukrotnie stracił wszystko i był zmuszony przez 3 lata mieszkać w swoim aucie. Mył się w hotelowych łazienkach i jadł tylko to, co udało mu się złowić. Przełomem w życiu Harvey’a był występ w Showtime at the Apollo w 1985 roku. Od tej pory Steve nieprzerwanie jest na antenie jako komik, prowadzi programy, wydaje książki i jest też mówcą motywacyjnym.

Zobacz też: Taylor Swift pobiła rekord Whitney Houston

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez źródło: @jlo

Gwiazda wychowała się w Bronxie w Nowym Jorku. W wieku 18 lat postanowiła zostać tancerką, jednak jej rodzice mieli inne plany na jej przyszłość. Pragnęli, by poszła na studia, naciskając, że kariera tancerki to ,,głupi pomysł” i ,,żadna Latynoska nie osiągnęła w tym sukcesu”. Po jednej z dużych kłótni Lopez uciekła z domu i przez jakiś czas spędzała noce w studio, w którym uczyła się tańczyć. ,,Byłam bezdomna, ale powiedziałam jej [matce], to jest to, co muszę robić” – powiedziała Jennifer w wywiadzie dla W magazine.

Hilary Swank

Hilary Swank źródło: @hilaryswank

Amerykańska aktorka, zdobywczyni aż 2 Oscarów, od najmłodszych lat stykała się z trudnościami finansowymi. Razem z matką, która wychowywała ją samotnie, mieszkała w przyczepie. Kiedy Swank miała 16 lat przeprowadziła się wraz z matką do Kaliforni, by zostać aktorką. Początkowo przez kilka miesięcy mieszkały w samochodzie, potem spędzały noce w pustym domu, należącym do znajomego rodziny, śpiąc na dmuchanym materacach.

Zobacz też: 5 filmowych historii o pokonywaniu trudności, które wydarzyły się naprawdę

Jim Carrey

Jim Carrey źródło: @jimcarrey_

Aktor i komik nie miał łatwego życia. Już jako nastolatek doświadczył problemów finansowych. Jego ojciec stracił dobrze płatną pracę księgowego, co spowodowało, że rodzina popadła w poważne długi. Kiedy miał 12 lat cała rodzina była zmuszona zamieszkać w samochodzie.

Halle Berry

Halle Berry źródło: @halleberry

Jako pierwsza Afroamerykanka otrzymała Oscara za rolę pierwszoplanową w 2002 roku. Jednak zanim Berry zarobiła pierwsze duże pieniądze, przez jakiś czas była bezdomna. By zacząć karierę aktorki, Halle przeprowadziła się z Ohio do Nowego Jorku. W pewnym momencie pieniądze Halle skończyły się, a matka przestała wspierać ją finansowo. Aktorka mieszkała wtedy w schroniskach dla bezdomnych, potem dach nad głową zapewniła jej organizacja YMCA.

Zobacz też: Ellen DeGeneres odpowiada na zarzuty wobec The Ellen Show

Autor: Estera Szczutkowska

źródło: eightieskids.com

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x