Kategorie

Mikroorganizm zjadający mózg, w miejskiej sieci wodociągowej!

Mikroorganizm zjadający mózg, w miejskiej sieci wodociągowej!
Mikroorganizm / instagram.com / @acheiusa

Mieszkańcy Lake Jackson w Teksasie zostali ostrzeżeni przed używaniem wody z kranu po tym, jak w miejskiej sieci wodociągowej znaleziono śmiertelnego mikroba zjadającego mózg.

Zobacz: Salmonella w przyprawie!

Ameba powodująca infekcję mózgu

Testy potwierdziły obecność Naegleria fowleri w wodzie miejskiej. Ameba może powodować infekcję mózgu, która zwykle kończy się śmierci. Urzędnicy w Lake Jackson powiedzieli, że dezynfekują wodę, ale nie wiedzą, jak długo to jeszcze potrwa, dlatego przestrzegają mieszkańców przed spożywaniem wody z kranu.

Ośmiu społecznościom Teksasu powiedziano w piątek wieczorem, aby nie korzystały z wody z jakiegokolwiek powodu, z wyjątkiem spłukiwania toalet. Ostrzeżenie zostało zniesione w sobotę dla wszystkich miejsc oprócz Lake Jackson, miasteczka liczącego ponad 27 000 mieszkańców. Miasto ostrzegło, że dzieci, osoby starsze i osoby z osłabionym układem odpornościowym są szczególnie narażone. Urzędnicy powiedzieli, że przepłukują system wodny, a następnie przeprowadzą testy, aby upewnić się, że woda jest bezpieczna w użyciu. Dochodzenie w sprawie zaopatrzenia w wodę w mieście rozpoczęło się po tym, jak sześcioletni chłopiec zaraził się mikrobem i zmarł na początku tego miesiąca!

Zobacz: Groźna bakteria w Bałtyku!

Zobacz: Groźna bakteria w serku z Biedronki

Charakterystyka mikroorganizmu

Naegleria fowleri występuje naturalnie w wodach słodkich i występuje na całym świecie. Zwykle zaraża ludzi, gdy zanieczyszczona woda dostaje się do ich organizmu przez nos, a następnie trafia do mózgu. Osoby zakażone mają objawy, takie jak gorączka, nudności i wymioty, a także sztywność karku i bóle głowy. Większość umiera w ciągu tygodnia.

Infekcja została wcześniej potwierdzona w amerykańskim stanie Floryda na początku tego roku. W tamtym czasie tamtejsi przedstawiciele służby zdrowia wezwali miejscowych do unikania kontaktu z wodą z kranów i innych niepewnych źródeł.

Autor: Magdalena Polańska

Źródło: bbc.com

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x