Kategorie

Tragedia nastolatków w USA

Tragedia nastolatków w USA
Charlie Damelio - gwiazda TikToka Instagram _.charlie.damelio.__ Instagram tiktok_poland

Dzisiaj miała zapaść decyzja w sprawie popularnej aplikacji TikTok. W swoim oświadczeniu, Departament Handlu Stanów Zjednoczonych potępił praktyki Państwa Środka, które stoją w opozycji do demokratycznych wartości w USA.

Donald Trump wskazuje, że aplikacje TikTok i WeChat stanowią narzędzie do pozyskiwania przez Chiny poufnych danych o obywatelach amerykańskich. Jak podaje Departament Handlu, Stany Zjednoczone chcą jedynie promować narodowe wartości i demokratyczne zasady. Nie ma tutaj miejsca dla tak rażącego naruszenia praw wolności osobistej.

W obawie o bezpieczeństwo swoich obywateli, prezydent postawił ultimatum.

Zobacz też: Odpowiedź Chin na blokadę TikToka!

TikTok i WeChat znikną z amerykańskiego rynku

WeChat to bez wątpienia jedna z popularniejszych aplikacji internetowych, której właścicielem są Chiny. Służy nie tylko komunikowania się ze znajomymi, ale również przydaje się do płatności mobilnych i zakupów internetowych. TikTok to z kolei platforma społecznościowa, która od jakiegoś czasu podbija szturmem światowe rynki. Pozwala na nagranie krótkich wideo do wybranej muzyki. Korzystają z niej nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale również gwiazdy wielkiego formatu, np. Justin Bieber czy Madonna.

W niedzielę to właśnie funkcjonowanie WeChat zostanie wstrzymane. W życie wejdzie również zakaz dla firm oferujących hosting internetowy oraz usługi peeringowe dla tej aplikacji. Podobne restrykcje będą miały miejsce również w stosunku do TikToka, jeśli nie znajdzie się on w posiadaniu amerykańskiej firmy programistycznej Oracle.

Tak dla likwidacji? Ameryka podzielona

W odpowiedzi na zarzuty, TikTok nawołuje do wsparcia inne popularne serwisy jak Instagram i Facebook. Dyrektor generalna Vanessa Pappas wydała oświadczenie, w którym jasno wskazuje, że koniec TikToka to koniec zatrudnienie dla niektórych Amerykanów i koniec wolnego głosu narodu poprzez platformę społecznościową.

Co do dalszych działań prezydenta, Ameryka pozostaje podzielona. Jedni nazywają to dyktaturą, inni natomiast cieszą się, że ich prywatne dane zostaną ochronione przed szpiegowską aplikacją z Chin.

Firma ByteDance nadal potrzebuje ostatecznej zgody centrali z Pekinu, aby transakcja przejęcia pakietu mniejszościowego przez Amerykanów doszła do skutku. Trump obawia się, że przedsiębiorstwo przekaże poufne informacje o użytkownikach Komunistycznej Partii Chin.

Czy to koniec TikToka w USA?

Zobacz: Czy rynek dla aplikacji został zamknięty na dobre?

Patrycja Piechota

POWIĄZANE POSTY

2 thoughts on “Tragedia nastolatków w USA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x