Kategorie

[WIDEO] Lekarze wyciągnęli z brzucha dziewczynki 7 kg kulę włosów!

[WIDEO] Lekarze wyciągnęli z brzucha dziewczynki 7 kg kulę włosów!
Nastolatka w swoim brzuchu miała bryłę włosów Zdjęcie ilustracyjne/pixabay

W Indiach miała miejsce nietypowa operacja. Nastolatka w swoim brzuchu miała bryłę włosów, która jak się okazało, ważyła 7 kg! Dziewczyna okazała się być chora.

7 kg włosów w brzuchu

Choć może się to wydawać niewyobrażalne, to w brzuchu 17-latki znajdowała się olbrzymia kula włosów. Dziewczyna była już w krytycznym stanie, wiec niezbędna była operacja. Nastolatka na stole operacyjnym spędziła sześć godzin,a lekarze sami nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Jak sami twierdzą, przez całą karierę nie zetknęli się z czymś takim.

Zobacz: Lekarze ostrzegają przed chorobą atakującą dzieci

Włosy w żołądku pacjentki zbierały się od kilku lat. Dziewczyna już dawno źle się czuła, a po wizytach u lekarzy stwierdzono, że ma guza w żołądku. Badania nie potwierdziły tej tezy, dopiero później okazało się, że dziewczyna jest chora na nietypową przypadłość.

Zobacz film z operacji: https://metro.co.uk/video/doctors-retrieve-15lb-hairball-mass-teenage-hair-chewers-stomach-2243872/?ito=vjs-link

Zespół Roszpunki

U 17-latki stwierdzono zespół Roszpunki. Jest to choroba, która powoduje niedrożność jelit i niepohamowane zjadanie, czy poodgryzanie końcówek swoich włosów. Nadmierne spożywanie włosów prowadzi do gromadzenia się ich w żołądku i tworzenia się tzw. trichobezoarów. Są to kule włosowe zalegające w brzuchu. Zapełniają one żołądek i osoba nie odczuwa głosu.

Zobacz: Uważaj na to, co jesz! GIS ostrzega przed niebezpieczną chorobą

Niestety przypadek hinduski nie jest odosobniony. Ofiarami zespołu Roszpunki byłą 8-latka, która w swoim brzuchu miała 3,5 kg kulę włosów. Inna 16-latka od dekady podjadała swoje włosy. W mediach mówi się o co najmniej trzech operacjach związanych z chorobą.

Zobacz: Córka Piotra Cyrwusa zmaga się ze straszliwą chorobą! Opublikowała poruszający wpis

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x