Kategorie

[Bielsko-Biała] Termomodernizacja zabytkowego szpitala możliwa dzięki dofinansowaniom unijnym

[Bielsko-Biała] Termomodernizacja zabytkowego szpitala możliwa dzięki dofinansowaniom unijnym
Zdjęcie ilustracyjne/ pixabay

W Szpitalu Pediatrycznym odnowiona zostanie elewacja pawilonu nr 1. Oprócz modernizacji, w planach jest poszerzenie obiektu o park sensoryczny.

Zarządcy placówką medyczną podpisali już umowę z Urzędem Marszałkowskim umowę o termomodernizację zabytkowego budynku szpitala. Przebudowany zostanie pawilon nr 1, gdzie znajdują się administracja oraz oddział niemowlęcy. Szpital ma także w planach unowocześnienie obiektu i chce stworzyć park sensoryczny. Ze względu na historyczny charakter budowli, placówka jest pod nadzorem konserwatora zabytków.

Zobacz: [Poznań] Miasto odda działki w parku Kasprowicza, by zmodernizować Arenę

Warto wspomnieć, że wnętrze instytucji zostało już wyremontowane i unowocześnione. Elewacja natomiast zyska nowszy wygląd, odświeżoną attykę, metalowa balustradę. W ramach prac wymienione zostaną rynny, rury spustowe oraz zostanie wykonany drenaż wokół budynku. Obok szpitala pojawi się także park sensoryczny, który będzie niezbędnym elementem w leczeniu małych pacjentów. Znajdą się w nim spacerowe alejki, ławki oraz elementy zabawowe.

Dyrekcja chce, aby wszystkie prace zrealizował  jeden wykonawca. W przygotowaniach jest przeprowadzenie postępowania przetargowego. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną 2021 roku. Prace budowlane będą dofinansowane  z funduszy unijnych i z budżetu państwa.

Zobacz: Mimo zarażenia uczniowie wrócili do szkoły.

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x