Kategorie

Zwiedź Poznań – co warto zobaczyć?

Zwiedź Poznań – co warto zobaczyć?
Zwiedzanie, nietypowe miejsca do zobaczenia. Poznań. Pixabay

Wybierasz się do Poznania i nie wiesz co zobaczyć, a nie chcesz jedynie chodzić po rynku? Oto, co warto zobaczyć w stolicy wielkopolski.

Zobacz: Rozwiązania przyszłości na więcej zieleni w miastach

Zamek Carski z Poznaniu. Źródło: instagram ckzamek
Zamek Carski z Poznaniu. Źródło: instagram ckzamek

Zamek Carski

Majestatyczne wieże, komnaty i dziedziniec to nie wszystko, co przyciąga uwagę do Zamku Carskiego, który jest położony w samym centrum miasta. Znajdziemy tam wszystko, czego można pragnąć podczas wycieczki. Zwiedzający dowiedzą się kilku niezwykłych historycznych faktów, zderzą się z zachowaną kulturą, a to wszystko za darmo. Można również trafić na darmowe zwiedzanie zamku z przewodnikiem! Dodatkowo, wnętrze pomieściło również kino pałacowe, teatr animacji oraz przepyszną kawiarnie. Warto wstąpić do tego niesamowitego miejsca, tym bardziej, że znajduje się na najpopularniejszej ulicy w Poznaniu – na Świętym Marcinie, zaledwie kilka kroków od rynku.

Zobacz: Oficjalną stronę Centrum Kultury Zamek

Poznań i zjawiskowy zachód słońca. Źródło: instagram instapoznan
Poznań i zjawiskowy zachód słońca. Źródło: instagram instapoznan

Spacer w drzewach

Od niedawna możemy również w Poznaniu odbyć spacer w koronach drzew. Punkt znajduje się w nadleśnictwie Antoninek niedaleko od popularnych Term Maltańskich lub Nowego ZOO. Niezapomniane widoki i wrażenia gwarantowane! Nawet dla osób, które nie przepadają za wysokością. Warto się skusić. Wejście na kładkę znajduje się od strony ulicy Czekalskie.

Zobacz: 4 skuteczne sposoby na efektywną naukę

Poznań - spacer w koronach drzew. Źródło autorskie
Poznań – spacer w koronach drzew. Źródło autorskie

Najlepsze jedzenie!

Poznań słynie z rogali świętomarcińskich, które można znaleźć nie tylko w listopadzie. Jednak jeśli chodzi o tanie i smaczne jedzenie w Poznaniu warto oddalić się w uliczki otaczające rynek. Tam można znaleźć prawdziwe perełki dla smakoszy, a w dodatku nie wydać fortuny. Jednym z takich miejsc jest urocza, orientalna restauracja „Pod Lampionami”, w której można wypić dziesiątki różnych herbat świata. W dodatku, usiądziemy bezpośrednio pod klimatycznymi lampionami. Innym tego typu miejscem jest kawiarnia Różove na ul. Wodnej. Znajdziemy tam zarówno doskonałe ciasta i kawę, jak i domową, niepowtarzalną atmosferę.

Klimatyczne restauracje w Poznaniu. Źródło autorskie.
Klimatyczne restauracje w Poznaniu. Źródło autorskie.

Autor: Aleksandra Osika

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

One thought on “Zwiedź Poznań – co warto zobaczyć?

  1. Byliśmy ostatnio w Poznaniu. Piękne miasto! Na pewno jeszcze wrócimy. Nocowaliśmy w samym centrum w Hotelu Włoskim! Polecam, wszędzie blisko! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x