Kategorie

1 września zbliża się wielkimi krokami! Dyrektorzy będą mogli zamknąć placówki?

1 września zbliża się wielkimi krokami! Dyrektorzy będą mogli zamknąć placówki?
Lekcje po wakacjach inne niż zwykle? Pixabay

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Rodzice oraz dzieci już są pełni obaw, jak będzie eon wyglądał. Mimo, iż powrót do szkoły ma odbywać się tak jak dotychczas, to wielu jest sceptycznie do tego nastawionych i boi się o zdrowie najbliższych.

Powrót dzieci do szkół

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie poinformował, że dzieci od 2 września zawitają już do budynków szkolnych. Oczywiście zostaną wprowadzone pewne regulacje, aby chronić zarówno dzieci jak i personel. Minister zdrowia potwierdził, że od 2 września dzieci rozpoczną normalna naukę w szkołach.

Zobacz: Czy dzieci wrócą do szkoły 1 września? Minister daje odpowiedź

Będziemy proponowali pewne rozwiązania legislacyjno-prawne, między innymi po to, żeby dać możliwość większej regionalizacji działań. (…) Chcielibyśmy dać szansę do tego, żeby szkoły w powiatach, zależnie od stanu epidemicznego, mogły reagować inaczej, mogły na przykład prowadzić mieszaną edukację zdalną i w klasach, czy dla pewnych grup, gdzie to jest łatwe do wprowadzenia, tylko zdalną – mówił minister Szumowski

Zobacz: Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do klasy DISCO POLO!

Lekcje po wakacjach inne niż zwykle?

Pojawiły się do niedawna plotki, że rok szkolny 2020/2021 również będzie rokiem zdalnego nauczania. Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska podała informację PAP, że są to tylko plotki i nauczanie wróci do tradycyjnych metod.

Jednak nie pójdą na marne wysiłki nauczycieli związane ze zdalną pracą. Ministerstwo chce przygotować specjalne narzędzia, które pozwolą na udoskonalenie metod takiej pracy. Co więcej, jeśli dzieci wrócą do murów szkoły to z pewnością z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nikt nie będzie narażony na istniejący cały czas wirus.

Zobacz: Lekcje po wakacjach inne niż zwykle? Co się zmieni?

Ministerstwo podkreśla, że nie gwarantuje jak będzie wyglądała nauka od września. Do zakończenia wakacji mamy jeszcze dwa miesiące, a koronawirus jest bardzo dynamiczna chorobą, każdy dzień przynosi nowe dane i sytuacje. Wszystko będzie zależało od dynamiki rozwoju koronawirusa, dlatego nauka dzieci do ostatniej chwili będzie jednak pod znakiem zapytania.

Przygotowują się na najgorsze?

Choć rok szkolny ma rozpocząć się tak jak było to przed pandemią, to jednak na najgorsze trzeba być przygotowanym. Ministerstwo Edukacji Narodowej jest w trakcie przygotowywania pięć aktów prawnych, które mają ułatwić pracę przede wszystkim dyrektorom placówek. Akty zostały już przekazane do konsultacji.

Zobacz: Czy dzieci wrócą do szkoły 1 września? Minister daje odpowiedź

Jeśli akty zostaną zaakceptowane, to zostanie umożliwiono dyrektorom podjęcie decyzji o zamknięciu swojej placówki, gdy w niej pojawi się jakaś zarażona osoba. W związku z tym po raz kolejny będzie obowiązywało nauczanie zdalne, czyli e-larning.

Możliwość zamknięcia placówek ma dotyczyć także przedszkoli.

Zobacz: 5 aktów MEN-u!

Źródło: o2.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x