Kategorie

Darmowy lekarz? Nazwany okresowym postem

Darmowy lekarz? Nazwany okresowym postem
Post, głodówka, pixabay

O zdrowie dbać należy, zwłaszcza w okresach wzmożonej zachorowalności. Są sposoby na to, by wspierać organizm w codziennym funkcjonowaniu. Są również metody na jego rewitalizację. Jest rozwiązanie, które łączy je wszystkie.

Metoda stara, jak świat

Kojarzona jest obecnie w coraz większych kręgach. Zarówno akademickich, jak i zwykłych zjadaczy chleba. Głodówka, bo o niej mowa, zyskała na popularności głównie ze względu na skuteczność działania. Korzystał z jej dobroczynnych właściwości już sam Jezus, więc prawie 2000lat temu była w użyciu. Wzmianki o tym zapisane są w Świętej Księdze, wraz z ogólnikowymi instrukcjami, jak przeprowadzić tak zwany ‘fasting’. Świat poszedł do przodu. Rozwój technologiczny skierował uwagę ludzi na nowoczesne rozwiązania, często nieskuteczne. Jednak do łask wracają rozwiązania, które wywodzą się z tradycji. Receptą na doskonałe zdrowie jest post.

Mądrość wypływa z natury

Proste czynności, które poprawią twoją formę

Z czym to się je?

W najprostszym rozumieniu jest to brak przyjmowania pokarmów i odczuwanie głodu. Poniekąd tak właśnie jest. Do czasu. Ponieważ umiejętnie przeprowadzony proces głodowania blokuje ośrodek odpowiedzialny za apetyt. Istotne jest, by przygotować się uprzednio do postu. Wówczas dyskomfort związany ze zmianą żywieniowych nawyków, będzie ledwie odczuwalny. A przecież zależy nam wszystkim, by czuć się dobrze, a nawet lepiej. Równie ważny jest sam proces głodowania – trzeba bezwzględnie przestrzegać jego zasad, żadne ustępstwa nie wchodzą w grę. Pierwszy skok w bok jest końcem wspaniałej przygody, która zakończyć się powinna stanem pełnej radości. A ten zaś, podtrzymany stosowaniem odpowiedniej diety.

Trzy-etapowa droga

Pierwszy, przygotowawczy etap, zaczyna się wtedy, kiedy podejmujemy decyzję o przeprowadzeniu głodówki. Ponieważ akceptacja, pełna zgoda i harmonia odgrywają bardzo ważną rolę w całym procesie oczyszczania. Właśnie pozbywanie się toksyn, to główne założenie postu. Jednak warto wcześniej zadbać organizm, ponieważ stopniowe pozbywanie się zanieczyszczeń jest gwarantem lepszego samopoczucia. A dosadniej mówiąc: ‘brudny’ organizm rzucony na żywioł może okazać się dla nas zbyt ciężkim doświadczeniem. Silny ból głowy, to najmniej uciążliwy objaw oczyszczania. Bóle wątroby, reumatyzm, czy całkowity brak sił, znacznie trudniej znieść. Przed-post to rezygnacja z przetworzonego pokarmu, kawy, słodyczy, chleba, makaronów, białka. Właściwie jest to czas na dietę warzywną połączoną z wyciskanymi sokami. Warto zaprzestać stosowania kosmetyków. Zacząć praktykować spokojny oddech. Chodzić na spacery.

Przepis na idelny na lato nawadniajacy izotonik

Właściwy etap
Powinien rozpocząć się lewatywą. Czyli oczyszczeniem jelita grubego, którego nie widać. Czego nie widać, to nie istnieje – błędne założenie. Ponieważ, jak się okazuje, to co nie widoczne być może odczuwalne. Lewatywa usuwa resztki pokarmowe i złogi, które są siedliskiem toksyn. Mniej toksyn – więcej radości. I znowu, podstawą jest mobilizacja, jak również pozytywne podejście do postu. Który trwać może od 1 do 40 dni. Pijemy wyłącznie wodę. Najlepiej strukturalną. Niegazowaną. Pierwsze 3 dni są najtrudniejsze, wtedy człowiek chodzi głodny i czuje się rozdrażniony i osłabiony. Uczucie to mija zazwyczaj 4-tego dnia. Właśnie wtedy ośrodek głodu zostaje wyłączony, a organizm przechodzi w tryb autofagii – czyli wewnętrznego odżywiania. Pokarmem są wówczas złogi, stare bezużyteczne komórki, zbędne pokłady tłuszczu. Cera staje się promienna, nastrój poprawia się znacznie, a energia rozbudza nas o świcie. Post w celach leczniczych trwać powinien minimum 10 dni. Można zaobserwować nawrót dolegliwości, co świadczy o samoleczeniu się organizmu.

Woda, to źródło życia

Zakończenie

Powinno trwać tyle dni, ile trwało głodowanie. Zaleca się pić rozcieńczone soki warzywno-owocowe, jako pierwszy pokarm. Przez 3 dni. Stopniowo dodawać warzywa, owoce, później kasze. Znakomite efekty głodówki mogą być wieczne, wystarczy kontrolować się w jedzeniu.

Zmagasz się z migreną? Sięgnij po domowe sposoby na walkę z bólem głowy!

Z głową przy akompaniamencie serca

W internecie dostępne są materiały, które szczegółowo omawiają metodę głodówki. Również informacje na ten temat znaleźć można w literaturze. Jakkolwiek zachęcam do skonsultowania się z lekarzem, który przychylnie podchodzi do tego typu zagadnień. Metody alternatywnego leczenia nie są powszechnie stosowane, jednak są dostępne. Tym tekstem chciałam zachęcić do zwrócenia uwagi na ten sposób zadbania o siebie. Warto zorganizować czas w ciągu roku, by przeznaczyć go na przebudowę swojego ciała i ducha. Jak to mówią, lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Autor: Agnieszka Garbicz

Tekst własny

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x