Kategorie

Lekarze ostrzegają przed chorobą atakującą dzieci

Lekarze ostrzegają przed chorobą atakującą dzieci
Alarm lekarzy, choroba atakująca dzieci. Pixabay

Zobacz: Szokujące nagranie z zabójstwa George’a Floyda!

AFM – zwiotczające zapalenie rdzenia kręgowego, to choroba, przed którą ostrzegają lekarze z Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Nie lekceważ objawów, ponieważ dotyka ona również zdrowych dzieci.

Choroba wirusowa podobna do polio atakująca dzieci. AFM. Pixabay
Choroba wirusowa podobna do polio atakująca dzieci. AFM. Pixabay

Zobacz: 5 domowych sposobów na przeziębienie

Nowa choroba atakująca dzieci

Bóle karku i kręgosłupa, gorączka lub przebyta choroba układu oddechowego oraz inne dolegliwości o charakterze neurologicznym – to wszystko może wskazywać na AFM, czyli zwiotczające zapalenie rdzenia kręgowego. Choroba ta została po raz pierwszy wykryta w 2012 roku, a wzrost zachorowań można odczytać co dwa lata. Oznacza to, że w tym roku między sierpniem a listopadem może dojść do licznych zachorowań. Koniecznie zwracaj uwagę na osłabienie kończyn swojego dziecka.

Zobacz: Avatar 2 Jamesa Camerona coraz bliżej!

Wirus podobny do polio?

AFM jest chorobą obiektywnie nową, dlatego naukowcy wciąż nie posiadają zgodnej odpowiedzi na jej pochodzenie. Jednak u większości chorych dzieci wykryto enterowirusa D68(EV-D68), który może być przyczyną tej choroby. Prawdopodobnie nie on jedyny powoduje ciężkie objawy. Istnieje możliwość, że chorobę wywołują jednocześnie różne wirusy, ale wśród nich nie jest wymieniany ten odpowiedzialny za wystąpienie polio – poliowirus, choć objawy dwóch chorób pokrywają się.

AFM, choroba dotykająca dzieci. Pixabay
AFM, choroba dotykająca dzieci. Pixabay

Groźne konsekwencje AFM.

Choroby tej nie należy lekceważyć, ponieważ jej przebieg może być katastrofalny w skutkach, a rozwija się ona stosunkowo szybko. Już w przeciągu kilku godzin może wywołać trwały paraliż i zaburzenia funkcji oddechowych dziecka! Podczas ostatniej fali zakażeń w 2018 roku, jedynie 35% chorych pociech trafiło do szpitala odpowiednio szybko, czyli w ciągu dwóch dni. W tamtym roku odnotowano 238 zakażeń. Czego możemy się spodziewać teraz?

Autor: Aleksandra Osika

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x