Kategorie

Związki dawniej a dziś

Związki dawniej a dziś
Związki dawniej a dziś Pixabay

Zapraszamy na kolejny tekst z cyklu felietonów Pauliny Brzezik. Czym różnią się związki budowane dziś od tych, tworzonych kiedyś?

Życie dawniej rzecz jasna, diametralnie różniło się od czasów współczesnych.
Sposób bycia, moda, maniery, wartości, zasady, upodobania oraz wiele innych.

Zobacz: Samotne czy samodzielne? Felieton Pauliny Brzezik


Małżeństwo było bardzo ważnym aspektem życia. Jeszcze za czasów średniowiecza, zawarcie małżeństwa było często „z rozsądku”. Takie małżeństwo charakteryzuje się brakiem miłości, ale partnerzy w zamian tworzą pewien „układ „. Układ ten
zazwyczaj ma na celu poprawienie statusu finansowego bądź społecznego,ale również ma zostać zawarty z powodu ciąży. Co więcej w dzisiejszych czasach zdarzają się jeszcze takie umowne małżeństwa , choć rzadziej. Są obecne, z prawie tych samych względów co dawniej.
Pytanie brzmi, czy bycie w takim związku daje pełnie szczęścia?
Dla każdego szczęście oznacza coś innego…
Jednak dziś, dominuje prawo głosu. Więcej swobody. Mniej dyscypliny. Co za tym idzie?

Zobacz: Make up – makijaż twarzy czy gra pozorów?


Wiele osób decyduje się na pozostanie w związku nieformalnym. Wolą żyć „na kacią łapę”, uważają iz taki związek ma więcej zalet niż małżeństwo,które niesie za sobą więcej zobowiązań prawnych.

Dzień Ukrytej Miłości
pixabay


Życie w konkubinacie


Słowo konubinat, kojarzy się raczej z czymś negatywnym a nie powinno. Przecież nie zawsze konkubinat tworzą ludzie, którzy zostali „mocno doświadczeni przez los” czyli mówiąc w prost – ludzie ze środowiska patologicznego. Często są to ludzie, którzy po prostu pragną mieszkać razem, tworzyć wspólne domowe gospodarstwo oraz rodzinę bez „papierka z urzędu”.

Zobacz: Telepatia – szósty zmysł czy kłamstwo?


Można śmiało stwierdzić, iż każdy z wymienionych wyżej związków ma swoje plusy i minusy. Dla każdego człowieka co innego jest wyższą wartością. Miłość, reputacja, pieniądze, wygoda lub pełnoprawna rodzina. Bez względu na to, jaki związek chcemy stworzyć ważne, by nikogo przy tym nie skrzywdzić.

Zobacz: „Dekalog” na nowe czasy?

Autor: Paulina Brzezik

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x