Kategorie

Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Nowe doniesienia mediów

Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Nowe doniesienia mediów
Nowe doniesienia mediów Pixabay

W mediach pojawiły się zaskakujące doniesienia o tym, że Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia. Czy powodem jest natłok obowiązków w związku z pandemią koronawirusa?

Łukasz Szumowski odejdzie z Ministerstwa?

O tym, że Łukasz Szumowski najprawdopodobniej nie będzie już sprawował funkcji ministra zdrowia poinformował dziennikarz RMF FM.

Zoabcz: Szumowski oburzony słowami Górniak! „Czy Pani Edyta sprawdza z czego są zrobione pastylki, czy antybiotyki?”

Przypomnijmy, że spekulacje nad odejściem z Ministerstwa pojawiły się już tydzień temu. Choć sam minister Szumowski nie komentuje sprawy i unika rozmów na ten temat z dziennikarzami, to po przerwie wakacyjnej ma paść oficjalna decyzja, czy Łukasz Szumowski pozostanie na swoim stanowisku.

Choć minister Łukasz Szumowski cieszył się dużym poparciem i zaufaniem wśród Polaków na początku wybuchu pandemii koronawirusa w naszym kraju, to potem zaczęto zarzucać mu zakup felernych maseczek ochronnych oraz nieodpowiedzialną decyzję o poluzowaniu obostrzeń.

Zobacz:Ewa Błaszczyk serdecznie o ministrze Szumowskim. Niezmiennie uważa go za człowieka godnego zaufania

Jak donosi radio RMF FM, powodem na zakończenie funkcji ministra zdrowia jest zmęczenie wywołane naciskiem mediów zarówno samej osoby Łukasza Szumowskiego, jak i jego rodziny.

Minister zdrowia ma być zmęczony – nie tyle pracą w resorcie, co zainteresowaniem mediów pytaniami o oświadczenia majątkowe żony i zainteresowaniem jego bratem. Dlatego wolałby nieco usunąć się w cień  – poinformowało radio RMF FM

Zobacz: Minister Szumowski cieszy największym zaufaniem wśród Polaków

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj wiecej x