Kategorie

Telepatia – szósty zmysł czy kłamstwo?

Telepatia – szósty zmysł czy kłamstwo?
Telepatia - szósty zmysł czy kłamstwo? Pixabay

Zapraszamy na kolejny tekst z cyklu felietonów Pauliny Brzezik. Tym razem pomówmy o telepatii…

Telepatia daje możliwość człowiekowi przekazywania myśli, bez udziału jego pięciu zmysłów.
Takie zdolności poszczególnych ludzi tłumaczy się w różne sposoby. Między innymi teorią fal radiowych. Ta teoria, mówi o wysyłaniu fal z mózgu jednej osoby do mózgu drugiej. Fala ta ma zawierać informacje typu : nasze myśli, uczucia oraz oczekiwania.

Zobacz: Miałeś owocowy sen? Zobacz, co to oznacza


Druga teoria tłumaczy zupełnie inaczej fenomen telepatii. Mianowicie „szóstego zmysłu” można się nauczyć! Przede wszystkim należy ćwiczyć swoją zdolność koncentracji. Dzięki temu „otworzą się drzwi” do telepatii.


Zdolność telepatii można najczęściej zaobserwować tu osób silnie związanych emocjonalnie: bliźniąt, przyjaciół, partnerów. Czyżby to zwykły przypadek? Żyjemy w ciągłym pośpiechu, zazwyczaj w codziennej rutynie nie zwracając uwagi na sygnały ze świata. Zjawisko „niewidzialne, wcale nie oznacza, że nie istnieje bądź jest mistyfikacją.

Zobacz: Już nigdy nie wyrzucisz torebek po wypitej herbacie! Zobacz, co można z nimi robić

Odrzućmy na moment sceptycyzm. Zadajmy sobie pytanie. Czy człowiek zdobył cały świat? Czy na każdy aspekt życia ma logiczną odpowiedź, potwierdzoną dowodami? Wystarczy na chwilę się zatrzymać. Spojrzeć na otoczenie w zupełnie inny sposób. W taki, który wydaje nam się zupełnie absurdalny, a być może zauważymy subtelne sygnały, znaki. Być może uda nam się dojrzeć, to czego nie widać gołym okiem. Być może dane nam będzie zrozumieć więcej niż rozumiemy i wiemy teraz? Pamiętajmy, że telepatia jest tylko jedną z wielu zagadek parapsychologi. Warto również zwrócić uwagę na pewien cytat Isaac ‚a Newtona ,,Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean”.

Autor: Paulina Brzezik

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x