Kategorie

Samotne czy samodzielne? Felieton Pauliny Brzezik

Samotne czy samodzielne? Felieton Pauliny Brzezik
Felieton Pauliny Brzezik Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy do przeczytania felietonu Pauliny Brzezik na temat bycia samotną matką. Z jakimi emocjami musi mierzyć się kobieta, która nie zawsze otrzymuje pomoc?

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o opuszczonych kobietach w ciąży. Nadal jest to w większości przypadków temat tabu. Zazwyczaj zaczyna się jak w bajce: on ideał jak ze snów, ona zauroczona, zakochana, zbyt ufna…

Bajka trwa najczęściej do momentu ukazania się dwóch kresek na teście ciążowym. Po tym fakcie on, ten dobry i wymarzony po prostu….znika. Można to nazwać ojcowską dezercją.

Zobacz: Kobieta urodziła dziecko z dala od cywilizacji. Poród nagrała i wrzuciła do sieci![+18]

Ona, ta która jeszcze niedawno żyła w przekonaniu, że jest z właściwym mężczyzną swojego życia, nagle zdaje sobie sprawę, że jego obraz i ich wspólnego życia legł w gruzach. Wszystko co ich dotychczas łączyło było słodką iluzją. Co dalej?

Ważnym aspektem jest również podejście rodziny przyszłej matki, jak i przyszłego ojca. Dziadkowie nie rzadko chcą ” pozbyć się problemu „. Odrzucają własne dziecko, nie dają żadnego wsparcia, wywierają presję lub stawiają ultimatum zupełnie nie rozumiejąc i nie chcąc zrozumieć całej tragedii jaka przytrafiła się właśnie ich dziecku. Ich dziecku, które tak samo, w ten sam sposób przyszło na świat…

Zobacz: 6-letni chłopiec bohaterem swojej siostry. Obronił ja przed psem. Ma założone 90 szwów!

Samotne czy samodzielne?
Samotne czy samodzielne?
Pixabay

Zobacz: Kara dla kobiety pijącej w ciąży! Rzecznik Praw dziecka chce wprowadzić zmiany

,,Kobieta nadrobi za dwoje, bo to przecież matka”

Kobieta właśnie zaczyna nowy etap w swoim życiu. Zupełnie nowy. Bez wsparcia partnera, męża czy rodziny. Choć nie zawsze ten etap jest pierwszy, ale zawsze bardzo poważny. Bycie samotną matką to ciężki kawałek chleba. Miłość, miłość bezwarunkowa, wiele łez, bólu trosk, trudnych wyborów, ale także wiele radości dumy  i uśmiechu. Jak bardzo musi być silna, cierpliwa, by przejść przez tę trudną krętą drogę? By móc powiedzieć sobie: ,,jestem dumna, że dałam radę”. Czy będzie odpowiednia pora na to stwierdzenie? Przecież matką jest się przez całe życie…

Dlaczego mówi się, że mąż czy partner pomaga w wychowaniu wspólnego dziecka? Nie, on nie powinien pomagać! Ojciec powinien robić dokładnie to samo co matka. Tak samo dawać swoje serce, opiekę i miłość. A co jeśli nie ma nawet tej rzekomej pomocy przy dziecku? Ludzie mówią: ,,Kobieta nadrobi za dwoje, bo to przecież matka, ona wie najlepiej”. A co z jej uczuciami, siłami a raczej brakiem sił… Nikt o to zazwyczaj nie pyta ,,przecież to matka. Taka już jej rola”.

Zobacz: 9-latka zgwałcona przez o 3 lata starszego kolegę! Zostanie uniewinniony?

Przykre jest to, iż na co dzień mało kto zwraca uwagę na to z jakimi trudnościami zmaga się taka przeciętna „samotna matka”, a każdy człowiek przecież jest tylko człowiekiem. Ta samotna, choć tutaj bardziej pasuje samodzielna jest w cieniu. Choć ma wielką moc, rzadko kto ją docenia i szanuje, ponieważ z góry jest zgorszona. Wszystko dlatego że trafiła na kogoś kto nie był wart stworzenia rodziny.

Zobacz: Samotne matki – kobiety, które mijamy na co dzień

Autor: Paulina Brzezik

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x