Kategorie

We wtorek kolejne obostrzenia zostaną zniesione!

We wtorek kolejne obostrzenia zostaną zniesione!
We wtorek kolejne obostrzenia zostaną zniesione Pexels

Już we wtorek rząd poluzuje kolejne obostrzenia, które zostały nadane w wyniku epidemii koronawirusa. Zobacz, czego dokładnie będą dotyczyć zniesione obostrzenia!

Rząd luzuje obostrzenia

Rząd, na podstawie m.in. pilnych obserwacji, postanowił poluzować kolejne obostrzenia.

jak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, nie będzie obowiązywał już dystans 2 metrów między ludźmi. Już od wtorku zmniejszy się on do 1,5 metra.

Zobacz: Ojciec Tadeusz Rydzyk ostro o obostrzeniach w kraju: „To jest wyziębianie religijności”

Ma zostać również podniesiony limit osób uczestniczących w różnego rodzaju konferencjach, targach, czy imprezach sportowych. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński stwierdził, że podczas imprez sportowych wszystkie zasady sanitarne były przestrzegane i dlatego limit osób przebywających na tego typu wydarzeniach zostanie podniesiona o 50%.

Zobacz: Liczycie na koniec pandemii? Mamy smutne wieści. Może ona potrwać nawet latami!

Co z kinami i teatrami?

Jest też dobra wiadomość dla osób korzystających z kultury. Do tej pory, między osobami spędzającymi czas w kinie, czy teatrze obowiązywało zasiadanie wyznaczonych miejsc. Publiczność była oddzielona od siebie jednym miejscem. Od wtorku ma się to zmienić. Rząd chce znieść naprzemienne zajmowanie miejsc. Warto zaznaczyć, że obowiązek zakrywania ust i nosa jest nadal aktualny.

Zobacz: Za brak maseczki w sklepie mogą grozić konsekwencje!

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj wiecej x