Kategorie

Stanik, podpaska i kapusta ochronią cię przed koronawirusem?

Stanik, podpaska i kapusta ochronią cię przed koronawirusem?
Kapusta i podpaska jako ochrona przed wirusem? designyoutrust.com

Koronawirus to zabójcza choroba, która zabiła już ok. 2000 osób. Próby chronienia organizmu przed wirusem nie zdają egzaminu. Ze sposobów „ochrony” przed bakteriami zadrwił Max Siedentopf.

Maski nie chronią przed wirusem!

Pierwszym chroniącym przed wirusem elementem wykupywanym przez ludzi mieszkających i przebywających w Chinach są maski chirurgiczne. Niestety nie są one wcale dobrą ochroną organizmu.

Według naukowców, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na koronawirusa należy często myć ręce, nie dotykać oczu, nosa i ust oraz utrzymywać dystans z rozmówcą nie krótszego niż 1 metr.

Maski chirurgiczne nie spełniają wyżej wymienionych wymogów. Nie zasłaniają większości twarzy i przede wszystkim są za luźne. Ludzie radzą sobie jak mogą i na głowy zakładają sobie nawet plastikowe baniaki i zakrywają pyszczki swoim zwierzakom.

Kapusta i podpaska jako ochrona przed wirusem?

Z „ochraniaczy” na twarz przeciwko koronawirusowi zadrwił artysta Max Siedentopf. Jego projekt „How-To Survive A Deadly Global Virus” przedstawia osoby, które mają na sobie maski m.in. z kapusty, buta, czy podpaski.

Zobacz galerię TUTAJ.

Źródło: noizz.pl

Katarzyna Krzywdzińska

Sprzeczność w zgodzie i harmonia w chaosie 💥 Królowa Paprotka 💚 Magister dziennikarstwa i komunikacji społecznej, licencjat dziennikarstwa i nowych mediów. Pedantka z zamiłowania. Wielbicielka zwierząt i czerwonego wina.

POWIĄZANE POSTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy

Czytaj wiecej x